A meddő betegek öt alkalommal jogosultak tb-finanszírozás keretében lombikbébi kezelésre, azonban az un. "teljesítmény volumen korlát" miatt a meddőségi centrumok évente mindössze 6500 OEP által támogatott kezelést végezhetnek. Azok, akik nem férnek be ebbe a keretbe, kétségbeesetten várakoznak és ha úgy érzik, hogy életkoruk miatt kifutnak az időből, magánbetegként próbálnak lombikbébi kezeléssel gyermekhez jutni. Akik már végigmentek egy ilyen kezelésen, pontosan tudják, milyen nagy anyagi áldozatot kell hozniuk.



Az országos lombikbébi kezelések döntő többségét végző Kaáli Intézet orvosai és biológusai, a beszállítók segítségével elhatározták, hogy egy éven keresztül 1000 lombikbébi kezelést végeznek el olyan pároknál, akiknek anyagi okok miatt nem lehet gyermeke. Ez teszi lehetővé, hogy a Kaáli Intézet a lombikbébi kezeléseket drasztikusan csökkentett áron, 95.000 forintért tudja elvégezni.



Kaáli professzor szerint a program segítségével további 350-400 gyermek fog születni, s ez már a demográfiai mutatókat is befolyásolja. A Kaáli Intézet 1992-ben nyitotta meg kapuit, és az eltelt két évtized alatt több mint 20,000 gyermek köszönhette életét az országos hírű intézményrendszernek, ami világviszonylatban is számottevő eredmény. Kaposváron két éve működik Kaáli intézet a Kaposi Mór Oktató Kórházban.



KH/Weborvos