2013.október 16-án este hat órára hívta össze Karvalics Ottó polgármester a telektulajdonosait, egyeztető megbeszélésre. Gonda Istvánné, mint tulajdonos vállalta, hogy a tulajdonosokkal egyeztetve meghívja őket és felméri milyen érdeklődés várható. Közel kétszázan jelezték részvételüket, viszont mindössze húszan jöttek el, a távolmaradások oka nem ismert.
Az egyeztető megbeszélésen részt vett Karvalics Ottó polgármester, Szakos Gábor alpolgármester, Ander István, Henger János, Kis M. János, Szabadi István képviselők.
Karvalics Ottó polgármester nyitotta meg a megbeszélést, üdvözölte a megjelenteket.
Sajnálatának adott hangot, hogy az érdeklődés csak ennyire futotta, hiszen rengetegen keresték fel korábban, a megközelítés feltételeinek javításával kapcsolatban. Most itt lenne az ideje, helye, hogy széles körben megbeszéljék a felmerült kérdéseket, s a város vezetése meghallgassa a javaslatokat. Megköszönte a megjelenteknek az érdeklődést, és kérte, hogy a mai megbeszélésen elhangzottakat és a megállapodást vigyék tovább a többi telektulajdonosnak. Rögtön a megbeszélés elején egyértelművé tette, hogy az önkormányzatnak útépítéshez, villamoshálózat kiépítéshez nincs joga a zártkertekben, külterületeken, s ebből következően kötelezettséges sincs. Tudja, hogy a Barcsi lakosok életében jelentős a telkek tulajdonlása, azok haszna, ezért az oda esetenként, szükségszerűen oda irányuló segítségnyújtás-mint például mentők, tűzoltók kivonulásának –közlekedési feltételeinek megteremtését magáénak érzi, s igyekszik az önkormányzat rendelkezésére álló anyagiakkal, munkával segíteni. A korábban keletkezett, s most a hő távvezeték létesítése során keletkező felbontott beton anyagát nem viszik el szemétbe, hanem egy nagyteljesítményű építőanyag őrlő berendezéssel felapríttatják és felhasználják a telkekhez kivezető út javítására.
Kérte a tulajdonosokat, hogy véleményt mondjanak, hol kezdődjön az útjavítás és milyen sorrendben menjen tovább. Azt nem tudta ígérni, hogy be is fejezik a teljes felújítást, mert ennek a határát a rendelkezésre álló anyagi lehetőség jelöli ki.
Ugyanakkor azt is szükségesnek ítélik, hogy a segélynyújtó szervezetek részére egyértelmű eligazító tábla/táblák/ készüljenek, melyeken a dili-dűlő dűlőútjait, a parcelláit térképszintű megjelenítése szükséges, olyan megoldással, hogy vízhatlan, állandóan jól látható, értékelhető állapotú legyen. Kért javaslatot arra is, hogy a dűlők elnevezése hogy történjen?
Több felszólalás is elhangzott, az útjavítás sorrendjét illetően, végül is kijelölték a legrosszabb állapotú útszakaszokat, melyet az arra közlekedő mezőgazdasági gépek erősen igénybe vettek. Ez első irány a víztorony felé vezető szakasz lesz. A helyszínrajzon-térképkivonaton – közösen értelmezték a dűlők elhelyezkedését.
A telek tulajdonosok egymás között is folytattak eszmecserét, a dolgok értelmezéséről.
Gonda Istvánné javaslata a dűlők elnevezését illetően az volt, hogy gyümölcs fajtákról nevezzék el őket.
Polgármester meghallgatva, azt javasolta, hogy gondolják át ezt még egyszer, s célszerűbbnek látná egyértelmű értelmezés, és a táblák elkészíttetésének költsége miatt is, ha számozással jelölnék meg a dűlőket. Végül is ez a javaslat került elfogadásra.
Richlik György felajánlotta, hogy a táblák elkészítését felvállalják. Végül is ebben az a megállapodás született, hogy az önkormányzat elkészítteti, viszont a kihelyezésben szívesen fogadja az önkormányzat a társadalmi besegítést.
Az egyeztető megbeszélésnek értelme volt, ilyen kis létszámú megjelenés mellett is, mondta polgármester, mert végül is a kevés jelenlévővel folytatott megbeszélésen is az elérhető legkézenfekvőbb megoldást fogadták el. A munkák konkrét végrehajtását az önkormányzat szak apparátusa dolgozza ki, készíti elő, s hamarosan a munkálatok is megkezdődhetnek.
Karvalics Ottó polgármester eredményesnek ítélte az egyeztető megbeszélést, megköszönte a megjelenést, a javaslatokat, és bezárta a tanácskozást.
Pethes Róbert