A beruházást megvalósító Optanet Kft. közleményében azt írta: a mintegy 2,4 milliárd forintos, 70 százalékban európai uniós támogatást élvező fejlesztés részeként 356 kilométer hosszú hálózatot és településenként aggregációs pontokat alakítottak ki környezetkímélő eljárással, a földfelszín minimális megbontásával.

A Digitális Nemzeti Fejlesztési Programhoz kapcsolódó projekt közvetlenül teszi lehetővé önkormányzatok, oktatási és szociális intézmények, eMagyarország-pontok csatlakozását a világhálóhoz. A hálózat alkalmas arra, hogy a másodpercenként legalább 30 megabites internet mellett telefon-, és televízió-szolgáltatást is ellásson.

A közlemény szerint a korszerű infokommunikációs infrastruktúra hosszú távra megteremti a távmunka feltételeit, egyebek mellett segíti a digitális esélyegyenlőség elérését.

Hangsúlyozták: a projekt olyan környezetben valósult meg, ahol a szükséges hálózati infrastruktúra a gyenge megtérülési kilátások miatt belátható időn belül piaci alapon nem épült volna ki.

MTI