Barcs a Dráva folyó egyik fontos városa. A várost a Duna-Dráva Nemzeti Park öleli körbe. Aki csak átutazik a városon, az előtt rejtve maradnak azok a természeti értékek, melyeket megismerni maradandó élmény. Ezekből mutatunk be pár figyelemre méltó látnivalót, s meghívva az érdeklődőket, hogy élőben is lássák.



A megközelítésként a 6-os főközlekedési útról tájolunk, Barcshoz közeledve, a Barcs-Sellye vasútvonal keresztezése előtt balra az úthoz közel találjuk a „Patkó Bandi fáját.”Latinul: Quercus Nigra, hazánk az egyik legnagyobb kocsányos tölgye. Kerülete 6,5 m. Életkora 350-400 évre tehető. A fát 1942-ben nyilvánították védetté. Ha hinni lehet a mondának, erre „betyárkodott” Patkó Bandi. Részletek eligazító táblán olvashatók.




Ha tovább sétálunk a táblával jelzett Parkerdő felé, átkelünk a Pécs –Barcs vasútvonalon és a mellett Pécs felé sétálunk 100 métert, jobb oldalon találjuk az úgynevezett „Lant fát”, latinul: Pinus Nigra, fekete fenyőfát.




Tovább sétálva a földúton, majd jobbra lekanyarodva, találjuk az erdőben az úgynevezett 9. számú tavat, mely több tóból álló régió egyik tagja. Partján pihenőhely, tűzrakó hely, fa esőbeálló. Kellemes kiránduló, piknikező hely, kezelője a Duna-Dráva Nemzeti Park.
Visszatérve a 6. számú főútvonalra, s Barcs felé haladva a Pécs –Barcs vasútvonal keresztezése előtt balra lekanyarodva, szilárd burkolatú úton elérhetjük a Kis- Bók horgászvizet.




Ez a Dráva folyó holtága, vízterülete 17,3 ha. Szép természetes környezet, egyik oldalon magas löszfalakkal, ellentétes oldalon fákkal, bokrokkal borítva. Csónakkikötő, partján körben privát stégek és  bungalók, 2-3 cégnek, önkormányzatnak pihenő fa épületek, stéggel.
Naponta 05 h -22 h között horgászható az OHR szabályzata szerint. Igénybe vehető ifi, felnőtt napijeggyel, vagy bérlettel. Évente kétszer, tavasszal és ősszel haltelepítés. Halfajták: ponty, amur, csuka, kárász, keszeg, balin, csuka, süllő, harcsa, törpeharcsa Fontos, nincs pontyhorgászati tilalom.



A horgásztó közelében van az egyesület Horgászatnyája, 35 fő férőhellyel, felszerelt konyhával, vízzel, villannyal, terasszal. Kapcsolat:+36 82 463 150.
Közelben van a Zátony Tanya vendégház. 10 fő férőhellyel. Kapcsolat:+36 30 6590200.



Érdemes kirándulást tenni erre a csodálatos természeti környezetre, s eltölteni pár napot is.



Pethes Róbert